اپلاوایل سال جاری اقدام به خرید کسب وکار تولید مودم های5Gاینتلکرد تا بتواند قطعه ی دیگری ازسخت افزارداخلی خود را بدون وابستگی به شرکا و سرعت تحقیق و توسعه ی آن ها توسعه دهد. اپل راه زیادی تا تحقق این رویا دارد، اگرچه به گفته ی یک منبع داخلی، مودم 5G اپل پیش از سال ۲۰۲۲ برای آیفون ها عرضه نخواهد شد. بااین حال، اپل امیدوار است که برای آیفون های ۲۰۲۲ از مودم 5G ساخت خود بهره ببرد.

5G

کوالکام، تأمین کننده ی فعلی تراشه برای اپل است و قول داده که مودم های 5G را برای آیفون های سال آینده تحویل دهد. با این حال، با توجه به اختلافات و درگیری های دامنه داری که بین این دو شرکت وجود داشته است و همچنین، ت کاهش وابستگی اپل به شرکت های دیگر، اپل ترجیح می دهد در این زمینه از فناوری اختصاصی خود استفاده کند. اپل، تیم تحقیق و توسعه ی اختصاصی خود را برای مودم و تراشه های RF آغاز کرده است. همچنین، استقرار تیم تحقیق و توسعه ی اپل در سن دیگو، دقیقا همان شهری در کالیفرنیا که ستاد مرکزی کوالکام در آن مستقر شده است، تصادفی نخواهد بود.

با این حال، این منبع داخلی فاش کرده است که سال ۲۰۲۲ برای تحقق چنین رویایی برای اپل هدف بلندپروازانه ای خواهد بود؛ چراکه حتی باوجود عملکرد فوق العاده ی تیم تحقیق و توسعه ی اپل برای اتمام ساخت به موقع آن، اطمینان از مطابقت با استانداردهای جهانی و همچنین تاییده یکمیسیون ارتباطات فدرال، انجام آزمایش ها، بهینه سازی ها، دریافت مجوزهای مربوط به استانداردهای جهانی مدت زیادی به طول خواهد انجامید.

اپل با تعبیه مودم 5G در تراشه ی اختصاصی خود قصد دارد مصرف انرژی را بهینه تر کند اما طبق گزارش منبع خبری Fast Company، کوپرتینویی ها به احتمال زیاد هر دو مؤلفه را به طور جداگانه برایآیفون۲۰۲۲ ایجاد خواهند کرد. بنابراین، برای آیفون ۲۰۲۲ پلتفرم تراشه ی یکپارچه با مودم 5G آماده نخواهد شد و در سال ۲۰۲۳ می توانیم انتظار ارائه ی چنین تراشه ای را از سوی اپل داشته باشیم. این درحالی است که اپل ستاره ای همچوناسین ترزی اوغلو، مهندس ویژه ی کوالکام را دراختیار دارد.

گفتنی است،سامسونگدرماه اوتپردازنده ی اکسینوس ۹۸۰ را با مودم 5G یکپارچه معرفی کردو انتظار می رود، پایان سال جاری در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. همچنین،هواویمدل هایمیت ۳۰ومیت ۳۰ پرو 5Gرا باپردازنده ی پرچم دار و اختصاصی کرین ۹۹۰ مجهز به مودم 5G یکپارچهروانه ی بازار کرده است.

اختراع جدید مایکروسافت، طول عمر باتری را دقیق‌تر محاسبه می‌کند

اپل داده‌های مرورگر سافاری را به شرکت چینی تنسنت ارسال می‌کند

پست اول، اولین اپراتور خصوصی پست در ایران آغاز به‌کار کرد

اپل ,ی ,مودم ,های ,5g ,سال ,مودم 5g ,برای آیفون ,اختصاصی خود ,توسعه ی ,تحقیق و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
baranbpayiz sponnatyni tavoosi1399 ardakanglass baghebloru tootesefid asemanlkavir naturebaran divari