شرکتبوشبه عنوان تولیدکننده ی بزرگ قطعاتخودرواز اختراع جدیدی پرده برداشته است که می تواند به حفظ جان سرنشینانمدل های برقیهنگام بروز تصادف کمک کند.بوش اقدام به طراحی یک قطعه ی انفجاری کوچک کرده که روی باتری خودروهای برقی نصب می شود و هنگام بروز تصادف می تواند باتری را از سیستم برقی جدا کند. این قطعه ی انفجاری توسط یک حسگر که می تواند بروز تصادف را تشخیص دهد فعال می شود. پس از تشخیص برخورد، دستور انفجار داده می شود. سپس یک قطعه ی وزنه مانند با نیروی حاصل از انفجار حرکت کرده و ارتباط سیم کشی بین باتری ولتاژ بالا و سایر تجهیزات خودرو را قطع می کند. به این ترتیب ریسک بروز شوک الکتریکی یا آتش سوزی در خودرو کاهش پیدا می کند.

bosch mini explosions to disconnect battery after ev crashes

سیستم بوش از نظر منطق عملکرد از همان روشی پیروی می کند که در خودروهای بنزینی هنگام تصادف، اقدام به قطع سیستم سوخت رسانی می کند. از سویی دیگر، اختراع بوش هنگام تصادف سیم کشی منتهی به باتری را از بین می برد که فرایند ی یک طرفه و غیرقابل بازگشت است. در این طرح، برای تشخیص بروز تصادف از چیپ های سیستم ایربگ CG912 ساخت بوش استفاده می کند. این چیپ ابعادی کوچک تر از ناخن دست انسان دارد و از میلیون ها ترانزیستور تشکیل شده است که می توانند در کسری از ثانیه دستورهای لازم را صادر کنند.

bosch mini explosions to disconnect battery after ev crashes

بوش همچنین اعلام کرد، سیستم انفجاری را برای خودروسازان تهیه می کند. هنوز معلوم نیست کدام خودروهای برقی یا هیبریدی در حال حاضر به چنین سیستمی مجهز هستند.کارل هینز کنور،معاون انجمن آتش نشانان آلمان در مورد سیستمی انفجاری بوش می گوید:

برای مواجهه با شمار روزافزونخودروهای الکتریکیو افزایش احتمال بروز حادثه در آن ها چنین سیستمی یک ضرورت است و می تواند به ما در نجات هرچه سریع تر سرنشینان در خودروی آسیب دیده در جاده کمک کند.

اختراع جدید مایکروسافت، طول عمر باتری را دقیق‌تر محاسبه می‌کند

اپل داده‌های مرورگر سافاری را به شرکت چینی تنسنت ارسال می‌کند

پست اول، اولین اپراتور خصوصی پست در ایران آغاز به‌کار کرد

کند ,بوش ,بروز ,یک ,سیستم ,برقی ,می کند ,می تواند ,بروز تصادف ,می شود ,خودروهای برقی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
ehsasebarani inphaseti m03m05 shikmobl riva boxbaad nerboterdia neginfkavir naibackberkbea